Galerii. Ansambel U: võttis ette uuskeerukad muusikateosed

Foto: Siim Lõvi /ERR

Teisipäeval astus Eesti Raadio 1. stuudios üles ansambel U:, kes võttis kontserdisarja URR raames ette sellise muusikalise fenomeni nagu uuskeerukuse tuules sündinud teosed.

Uuskeerukus (new complexity) on termin, mis võeti kasutusele 1980. aastatel eesmärgiga vastanduda 1970. aastatel esile kerkinud uuslihtsuseks nimetatud muusikalisele mõtlemisele.

Kavas: 
- Brian Ferneyhough (1943) "Mort subite" pikolole, klarnetile, vibrafonile ja klaverile (1990)
- Harrison Birtwistle (1934) "Some Petals from my Twickenham Herbarium" pikolole, klarnetile, kellamängule, klaverile, viiulile ja tšellole (1969)
- Peter Maxwell Davies (1934–2016) "Economies of Scale" klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile (2002)
- Andrus Kallastu (1967) "Tropus de profundis" flöödile, klarnetile, löökpillidele, klaverile, viiulile ja tšellole (2013)
- James Dillon (1950) "Diffraction" soolopikolole (1986)

Ansambel U: esitab nii kaasaegse muusika klassikasse kuuluvaid teoseid kui ka eksperimentaalseid kompositsioone. Lisaks paljudele esinemistele kodumaal on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul mitmel pool maailmas. Ansambli asutasid 2002. aastal Tarmo Johannes ja Taavi Kerikmäe ning selle koosseisu kuulub kuus muusikut: Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Taavi Kerikmäe (klaver) ja Vambola Krigul (löökpillid).

"URR – Ansambel U: Rahvusringhäälingus" on 2013. aastal alguse saanud kontserdisari, mis sündis U: 10. tegevusaasta tähistamiseks koostöös Klassikaraadioga ning kus U: tutvustab olulisemaid nüüdismuusika teemasid Klassikaraadio otse-eetris.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: