Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Ansambel U: esitas kava Leedu nüüdismuusikast

{{1526361300000 | amCalendar}}
Foto: ERR/kuvatõmmis

Leedu on jaganud Eestiga viimased 100 aastat üpris sarnast ajalugu. Kas ja kuidas on see mõjutanud kultuuri ja muusikat? Kas siin on sarnasusi või annab Leedu muusikast leida üllatavaid ja hoopis teistsuguseid lähenemisi? Ansambel U: uuris olukorda ja esitas sarja URR selle hooaja viimasel kontserdil kava Leedu muusikast, mis koosnes väga erinevate heliloojate teostest. ERR kultuuriportaal tegi kontserdist otseülekande.

Esitamisele tuli muuhulgas ka avangardliikumise Fluxus ideoloogi Jurgis "George" Mačiūnas'e teos "Composition No 6 for Nam June Paik" (1962). Nagu URR kontsertidel tavaks, avasid U: liikmed Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes ka teoste ning heliloojate tausta. 

Kava: 
- Marius Baranauskas (1978) "Delta Cephei" tšellole ja löökpillidele (2016) 
- Dominykas Digimas (1993) "Walking on the Three Points" viiulile, tšellole ja klaverile (2016) 
- Jurgis Mačiūnas (1931-78) "Composition No 6 for Nam June Paik" klaverile (1962)
- Onutė Narbutaitė (1956) "June Music 1981" viiulile ja tšellole (1981) 
IV Night
V Earth
- Vykintas Baltakas (1972) "Smokey Arnold" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile (2015)

Ansambel U: on kujunenud Eesti uue muusika lipulaevaks. Lisaks ohtratele esinemistele Eestis on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul Saksamaal, Inglismaal, Rumeenias, USAs, Soomes, Hollandis, Leedus, Islandil, Brasiilias jm. 2016 aastal esines U: mainekal Veneetsia muusikabiennaalil. Ansambel asutati 2002 aastal Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannese poolt ning töötab ilma dirigendita. "URR" on ansambel U: 2013. aastal alguse saanud kontserdisari, kus U: tutvustab erinevaid olulisi teemasid nüüdismuusikas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: