Galerii: Ansambel U: tähistas kontserdiga 15. sünnipäeva

16. oktoobril tähistas Eesti aktiivseim nüüdismuusika ansambel U: kontserdiga sarjas URR (U: Rahvusringhäälingus) oma 15. sünnipäeva.

Kontsert tegi mõningase läbilõike ansambli ajaloost ning erinevatest tahkudest, millega U: tegeleb.

Kuigi ansambel loodi 2002. aasta lõpus, astus U: üles oma esimese täiskavaga täpselt 15 aastat tagasi, 16. oktoobri 2003 festivalil NYYD, mida ansambel peab oma tõeliseks sünnipäevaks.

Viis aastat tagasi, tähistamaks oma kümnendat tegevusaastat, käivitas U: koostöös Klassikaraadioga kontserdisarja URR, mis kandis toona alapealkirja "10 aastat vastupanu". Vastupanu all pidas U: silmas eelkõige mitte kaasa minna mugavusega, seada endale pidevalt uusi väljakutseid, mitte teha allahindlusi sisu ja kvaliteedi suhtes.

Sarja üheks eesmärgiks on tõsta üldist teadlikkust nüüdismuusikast, kasvatada nö kultuurikihti selles vallas. Igal kontserdil on kindel teema, mis tutvustab erinevaid tahkusid nüüdismuusikast. Sarja jooksul on esmaesitlusele toodud mitmeid maailmas tunnustatud heliloojate väärtteoseid, mis senini Eestis kõlanud ei olnud. Lisaks kõlavale muusikale tutvustavad Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes teoste ja teemade tausta, kontsertidest toimuvad otseülekanded Klassikaraadio eetris. Käesolev kontsert oli sarjas 20..

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: