Noorte animafilmivõistluse peapreemia läks taas Albusse

Filmifestivali "Kino maale" toimuval noorte animafilmivõistlusel on saamas traditsiooniks, et peavõidu nopivad Järvamaa Albu põhikooli õpilased. Seda hoolimata sellest, et festivali korraldajate sõnul võib tänavu täheldada osalejate põlvkonna vahetumist.

Samamoodi nagu neljal eelnenud aastal viidi noorte animafilmivõistluse peapreemia Albusse, kuid sel korral olid võitjad uued. Kolmandas klassis õppiv Liisa Babak ning neljanda klassi õpilased Luiis-Arabella Kütismaa ja Mia Mänd tegid esikohaväärilise filmi "Lilli ja Lalla" koerte sõprusest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Babak ütles, et filmi ettevalmistus oli kergem, aga teksti välja mõelda oli natuke raskem. "Ma kartsin filmida. Oli natuke imelik tunne kõhus, sest esimest korda tegin sellist asja," rääkis ta.

Kuna sel aastal tutvustati festivalil "Kino maale" Taani filmikunsti, siis oli Taani kuninglik saatkond esindatud ka animafilmikonkursi žüriis. Saatkonna töötaja Kirke Torpan tunnistas, et valikut oli keeruline teha, kuid võidutööl olid oma plussid. Kirke Torpani sõnul tõusis võidufilm esile just selle poolest, et ta oli kompaktne lõplik lugu hea kunstitunnetusega.

Iseseisva filmifestivalina toimus "Kino maale" alles kolmandat korda. Töötubades valmistati konkursifilme aga juba kaheksandat aastat, sest festival kasvas välja Priit Pärna animafilmifestivalist.

Festivali peakorraldaja Indrek Jurtšenko sõnul on noorte tööd muutunud iga aastaga sisukamaks.

"Meie noored korjavad üles kõik päevakajalised teemad, mis on parasjagu Eestis või ka maailmas kuumad. Hoiavad elul kätt pulsil," sõnas ta.

Kokku valmistati rohkem kui saja osalejaga töötubades rekordiliselt 45 animatsiooni. Eraldi konkurss oli traditsiooniliselt ka ajateenijatele, kelle seas said sel aastal võidu Reivo Türnpuu ja Kevin Kivissaar filmiga "Kaevik".

Kino maale autasustamine Autor/allikas: Erakogu

Filmifestivali Kino maale laste ja noorte animatsioonivõistluse tulemused:

GRAND PRIX – "Lilli ja Lalla", Liisa Babak, Mia Mänd, Luiis-Arabella Kütismaa
Parim Eesti-teemaline film – "Masque", Kärt Varblane
Parim loodusteemaline film – "Saarmas", Anni-Marleen Saar, Liselle Saar, Miina Matilda Risthein, Saskia Ilisson
Parim futuristlik film – "3 matkalist", Romi Tammeleht, Kadili Arula
Tapa valla auhind – "Ilm", Anni-Marleen Saar, Liselle Saar, Miina Matilda Risthein
Taani Suursaatkond Eestis eripreemia – "Saarmas", Anni-Marleen Saar, Liselle Saar, Miina Matilda Risthein, Saskia Ilisson
Eripreemia – "Sõnum", Mariaana Jurtšenko
Eripreemia – "Era dinozavrov", Amelia Pšenitsnoja
Eripreemia – "Kilkon, kes sööb", Asso Leimann

Filmifestivali kino maale ajateenijate animatsioonivõistluse tulemused:

GRAND PRIX – "Kaevik", Reivo Türnpuu, Kevin Kivissaar
Eripreemia – "Barankad", Alex Andry Hansen, Kalvin Kase, Sten-Anvar Vahter, Kaur Lepa, Karl-Eerik Kivi

"Kino maale" noorte animaakadeemia tööd

 

"Kino maale" militaaraanimaakadeemia tööd

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: