Vene filmikunstile keskenduv festival KinoFF pakub nii õudust kui koguperefilme

"Teine naine" Autor/allikas: Kaader filmist

Esimest korda toimuv PÖFFi kõrvalfestival KinoFF toob Ida-Virumaa vaatajate ette selle aasta parimad Vene filmid. Festival toimub kahel järjestikusel nädalavahetusel: 15. kuni 17. novembrini Narvas ja 22. kuni 24. novembrini Kohtla-Järvel.

Narvas ja Kohtla-Järvel aset leidva festivali põhiprogrammis on seitse filmi, millest viis jagasid tänavu kõige olulisemal Vene filmide festivalil Kinotavr peaaegu kõik auhinnalised kohad. Peapreemia ja parima operaatoritöö preemia võitis Boriss Akopovi kriminaaldraama "Härg". Parima debüütfilmi ja stsenaariumi auhinna sai Anna Parmase komöödia "Teine naine". Aleksandr Lungin tunnistati draama "Suur poeesia" eest parimaks režissööriks ja peaosatäitja Aleksandr Kuznetsov parimaks meesnäitlejaks. Valeria Gai Germanika müstiline õudusdraama "Varjuhunt" võitis parima muusika ja Jusup Razõkovi draama "Petrooleum" Venemaa filmiteadlaste ja -kriitikute ühingu auhinna.

KinoFFi produtsendi Darja Saare sõnul on tänavuste filmide keskne teema pere või selle puudumine. "Katkised suhted, üksildased vanainimesed, armastuse, mõistmise ja ka iseenda otsingud," ütles ta.

Festivalil toimuvad ka arutelud filmide autoritega. Publik valib oma lemmikfilmi, rarima selgitavad välja ka filmikriitikud. Kõigil põhiprogrammi filmidel on eestikeelsed subtiitrid.

Põhiprogramm

"Härg"
Režissöör: Boriss Akopov

"Teine naine"
Režissöör: Anna Parmas

"Suur poeesia"
Režissöör: Aleksandr Lungin

"Äike"
Režissöör: Grigori Konstantinopolski

"Petrooleum"
Režissöör: Jusup Razõkov

"Katel"
Režissöör: Eva Bass

"Varjuhunt"
Režissöör: Valeria Gai Germanika

Eriprogramm

"Armastasin"
Režissöör: Natalja Matšenene (Eesti)

Filmid kogu perele

"Bobot"
Režissöör: Maksõm Ksjonda (Ukraina)

"Minu vanaisa on tulnukas"
Režissöör: Marina Andree Škop ja Dražen Žarković (Horvaatia-Luksemburg)

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: