Vabamu kutsub isadepäeval meenutama lapsepõlve mänge

Isadepäev Vabamus
Isadepäev Vabamus Autor/allikas: Anu Vahtra

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu ootab peresid 9. ja 10. novembril isadepäeva nädalavahetusele "Minu isa lapsepõlv". Toimuvad vestlustuurid Jaak Juske ja Andrus Vaarikuga, avatud on lapsepõlve mängude tegevusala ja tutvuda saab püsiekspositsiooniga "Vabadusel ei ole piire".

Isadepäeva puhul toob Vabamu kogudest välja mänguasju nii nõukogude kui taasiseseisvumise perioodist ning avab tegevusala, kus saab kätt proovida klassikalistes lauamängudes nagu "Reis ümber maailma" ja "Tsirkus" ning 1990ndate arvutimängudes.

9. novembril tulevad muuseumisse külla raamatu "Imelik nõukaaeg. Isa põnevad unejutud ajaloost" autor Jaak Juske ja näitleja Andrus Vaarik, kes viivad külastajaid kaasahaaravatele vestlustuuridele. Vestlustuuride käigus saab kuulda jutte isade ja vanaisade lapsepõlve mängudest ja tempudest, lisaks saavad külastajad ka oma lugusid jagada. Koos saab leida vastuse küsimusele, kas praegune lapsepõlv on täiesti teistmoodi kui varasematel põlvkondadel.

"Minus ei ole kübetki nostalgiat ENSV järele, mitte üks raas, aga lapsepõlv on igal juhul natuke eufooriline ja paratamatult tore. Kui keegi tõesti igatseb seda aega tagasi, siis ta ei igatse tagasi seda riiki, vaid oma noorust," ütles Andrus Vaarik. "Teile, kes te olete sündinud vabaduses, osake seda hinnata. Osake hoida seda vabadust ja mõelge selle peale ka isadepäeval."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: