PÖFF-il esilinastub Mark Soosaare uus film "Kihnu lapsed"

"Kihnu laste" peategelane Kase Kai Autor/allikas: Mark Soosaar

Pimedate Ööde filmifestival toob ekraanile eelmise aasta elutööauhinna laureaadi Mark Soosaare filmitriloogia "Kihnu naine", "Kihnu mees" ja "Kihnu lapsed". Viimane neist jõuab esmakordselt ekraanile "Kihnu lapsed", mille autor alles nädal tagasi lõpetas ja mis võtab ligemale pool sajandit kestnud teekonna sümboolselt kokku.

"Kihnu lapsed" on muusikaline dokumentaalfilm Kihnu laste elust, peategelaseks 9-aastane mitmekülgselt andekas Kase Kai, keda Vikerraadio kuulaja tunneb kihnukeelsete uudiste särtsaka reporterina. Tänu viiuliõpetaja Kuraga Marile näib Kihnu laste elu nagu üks suur helisev muusika. Paraku ulatuvad Kihnu ka suure maailma probleemid, millest ei jää puutumata lapsedki.

1974. aastal esilinastunud "Kihnu naine" on lugu kangetest Kihnu naistest, kes igas olukorras suudavad hakkama saada ja kestma jääda. Saarenaise elukaar on lahendatud läbi omas ajas uuendusliku värvidramaturgia. Sugestiivne, poeetiline ja romantiline film kuulub Eesti dokumentalistika kõige olulisemate linateoste hulka.

Film taastati 2018. aastal, kui seda näidati Eesti riigi sajanda sünnipäeva puhul Karlovy Vary filmifestivalil Balti uue laine dokumentalistika retrospektiivi raames. Taastatuna jõuab see Eestis ekraanile esimest korda.

1986. aastal valminud "Kihnu mees" on lugu Kihnu meestest, kes võtavad viina. Saarlastelt on võetud õigus oma elu korraldamisele, kultuur käib alla ja sotsiaalsed probleemid süvenevad. Mõistagi ei pea autor silmas ainult Kihnut, vaid kogu Eestit. Valus ja poleemiline film võitis mainekal Leipzigi filmifestivalil Hõbelõvi ja kriitikute esimese preemia.

"Kihnu naisest" ja "Kihnu mehest" koosnev seanss "Mark Soosaar: Kihnu eri" jõuab ekraanile reedel, 29. novembril kell 17 ja "Kihnu lapsed" pärast seda kell 19.15 kinos Coca-Cola Plaza.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: