Tartu Elektriteater näitab PÖFFi grand prix võitnud filmi "Vastupidi"

"Vastupidi" ("Kontora") Autor/allikas: Kaader filmist

Tartu Elektriteater näitab 18. jaanuaril ja 12. veebruaril Pimedate Ööde filmifestivalil peaauhinna pälvinud Jaapani filmi "Vastupidi" ("Kontora"), mille jäädvustas Eesti operaator.

"Vastupidi" on Eesti operaatori Max Golomidovi ja India päritolu režissööri Anshul Chauhani teine koostööfilm. Lugu algab, kui koolitüdruk Sora leiab salapärase päeviku. Teise Maailmasõja meenutuste hulgas on viide kodu lähedale peidetud aardest. Samal ajal ilmub linnakesse tagurpidi kõndiv kodutu mees, kellest saab ootamatult Sora ja tema pere pingeliste suhete parandaja. 

"Vastupidi" on üles võetud mustvalgena ning laia vaatega nn CinemaScope ekraaniformaadis. Professionaalse värvimäärajana tegutsev Max Golomidov hindab mustvalget esteetikat ajast, mil tegeles fotograafiaga. "Iga värv kujutisel lisab oma tähenduskihi, mis võib vaatajaid teemast eemale triivida. Meie eesmärgiks oli kujundada side loo ja publiku vahel värve kasutamata, et jätta ruumi kujutlusele, mida võib soovi korral enda värvidega täita," põhjendas Golomidov. 

Tōkyōs kohtunud Golomidovi ja Chauhani esimene koostöö oli täispikk mängufilm "Bad Poetry Tokyo" (2018). Eesti kinopublikule on Golomidovi operaatoritöö tuttav näiteks dokumentaalidest "Sipelgapesa" (2015), "14 käänet" (2017) ja samuti PÖFFil linastunud filmist "Prazdnik" (2019).

"Vastupidi" tuleb Elektriteatri kinoekraanil näitamisele kahel õhtul: 18. jaanuaril kell 19:30 ning 12. veebruaril kell 18:00. Film linastub ingliskeelsete subtiitritega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: