Galerii: Ilon Wiklandi 90. sünnipäeva puhul ilmus Leelo Tungla raamat "Anni uhke uudis"

Astrid Lindgreni raamatute illustreerija, Eestist pärit kunstnik Ilon Wikland tähistas 5. jaanuaril 90. sünnipäeva. Haapsalus Iloni Imedemaal esitleti juubeli puhul Leelo Tungla uut lasteraamatut "Anni uhke uudis", mis on kirjutatud Wiklandi illustratsioonide põhjal ja kuulutati välja tänavune Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia võitja.

Leelo Tungal ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Ilon Wikland tunnetab illustraatorina lastele olulist, nende muresid ja rõõme. Raamatu "Anni uhke uudis" illustratsioonid sündisid Wiklandi käe all aastakümnete eest ja ta kinkis need tegelikult Tiina Tammerile, kellel tuli mõte avaldada need raamatuna, mille teksti kirjutas Tungal.

Wiklandi sünnipäeval kuulutati välja ka tänavune Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia laureaat, kelleks on 14-aastane Võru Kunstikooli õpilane Jane Mustrik. Žürii hinnangul eristusid Mustriku tööd leidliku kujundivaliku ning hea teostusega. "Illustreerides ma mõtlen pigem rohkem selle peale, mis sealt välja tuleb ja kuidas see teistele inimestele mõjub," sõnas Mustrik.

Ilon Wiklandi sünnipäeva puhul anti rootsi keeles välja paari aasta eest Eestis ilmunud Enno Tammeri kirjutatud elulooraamat "Ilon Wikland. Elu pildid".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: