Täispikk saade | "OP" vaatas tagasi Kultuurikapitali aastapreemiatele

Foto: ERR

Kultuurisaade "OP" keskendus erisaates Kultuurkapitali aastapreemiatele, tehes hulga intervjuusid nii Eesti kultuurielu uute tulijatega kui ka nende legendaarsete tegijatega, kes preemia pälvisid.

Filmi "Tõde ja õigus" režissöör Tanel Toom kinnitas, et kuigi tal pole varem täispika filmi kogemust, siis tundub talle esimese filmi pinnalt, et on võimalik teha filmi ka ilma produtsendiga riidu minemata. "Me teeme ka minu järgmise filmi Ivo Feldiga koos, aga hetkel on veel liiga vara, et rohkem kaarte selle kohta avada," sõnas ta ja rõhutas, et kuigi tema teine film pole Eesti kirjandusklassikal põhinev, siis ta ei välista, et kuna mõne klassiku juurde tagasi pöördub.

Kirjanduse aastapreemia pälvinud Vaapo Vaher selgitas, et kuigi ta sai preemia 2019. aasta eest, siis teose "Hiiumaa kirjanduse lugu" koostamine võttis tal aega kokku 9 aastat. "Ta tahtis niisugust ettevalmistusaega pikalt, kõik tuli läbi hekseldada pika plaani järgi, arhiividest kaevata ning esimesed neli ja pool aastat läksidki puhtalt musta töö peale," mainis ta ja tõdes, et algul tahtis ta kirjutada ainult Hiiumaa kirjanike leksikoni.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: