Tartu ülikooli ja Tallinna ülikooli raamatukogud jäävad suletuks, TTÜ jätkab laenutamist

TLÜ akadeemiline raamatukogu
TLÜ akadeemiline raamatukogu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Seoses valituse kehtestatud eriolukorraga teatasid nii Tallinna ülikooli kui ka Tartu ülikooli raamatukogud, et suletakse uksed külastajatele, TTÜ raamatukogu jätkab aga laenutamist.

Tallinna ülikool sulgeb alates 14. märtsis kõik enda raamatukogud, seega ajutiselt pannakse kinni nii Tallinna ülikooli akadeemiline raamatukogu kui ka kõik ülikoolilinnakus asuvad raamatukogud. Hetkel ei oska ülikooli esindajad prognoosida, millal raamatukogud uuesti avatakse.

Sarnase otsuse on teinud ka Tartu ülikooli raamatukogu, sulgedes lugejatele uksed kuni 1. maini. Samas kinnitasid ülikooli esindajad, et jätkatakse digiteerimisega ning tööle jäävad ka kõik e-teenused, laenutamine aga lõpetatakse.

Tallinna tehnikaülikooli raamatukogu lugemissaal on küll alates 16. märtsist suletud, kuid laenutamist ja tagasivõtmist jätkatakse turvalisel ning tervistkaitsval viisil. "Raamatukogu tagab e-ressursside kättesaadavuse, samuti jätkuvad kirjastus,- kataloogimis-, bibliografeerimis- ja komplekteerimistööd ning kogude korrastamine," selgitas tehnikaülikooli pressiesindaja Krõõt Nõges ja lisas, et raamatukogu võimaldab võimalikult paljudel töötajatel kaugtöö tegemist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: