Ain Lutsepp teatriauhindade jagamisest: tuleb üks teistmoodi õhtu

{{1585219140000 | amCalendar}}
Foto: Ülo Josing/ERR

Teatripäeval Vanemuise teatris toimuma pidanud teatriauhindade üleandmine jõuab eriolukorra tingimustes päev varem ERR-i ja Eesti teatriliidu koostöös erisaatena ETV ekraanile. Teatriliidu esimehe Ain Lutsepa sõnul tuleb üks teistmoodi, aga korralik õhtu teatripreemiate üleandmisest.

Lutsepa sõnul jõuab see eetrisse ühetunnise saatena teatriauhindade saajatest ja nominentidest. Kuigi tänavu pole võimalik Vanemuises üritust korraldada, ei tähenda see, et see võimalus jääks seetõttu teatrile järgmisel aastal. Vanemuine jääb lihtsalt vahele.

"See on roteeruv süsteem, kus [teatriauhindade peo võõrustaja] peaks olema järgmine teater üle Eesti. See on pikemaajaline kokkulepe, et tutvustada Eesti erinevaid teatreid üle Eesti, mitte ainult pealinnakeskselt, et nad saaksid ka ise seejuures silma paista ja oma teatrit tutvustada. Muidugi on eesmärk preemiad pidulikult ja ilusti välja anda," selgitas ta "Vikerhommikule".

Kuigi Vanemuine jääb korraldajateatrina vahele, ei tähenda see, et teater jääb tänavu gala korraldamisest täiesti kõrvale. "Vanemuine on praegu väga tublisti selles osaline, mis õhtul teatrisaates sünnib. Ta üks selle läbiviijatest ja Vanemuise-inimesed on selle juures töös olnud," lisas Lutsepp.

Vanemuise draamajuht Tiit Palu lisas, et üks asi on teha show'd, mida tele üles võtab, teine asi on teha telesaadet. "Ma arvan et väljakujunenud formaadis, kus pidu rändas teatrist teatrisse, oli palju kohustuslikke osiseid, võib selles reas üks telesaade olla täitsa värskendav ja ta tõstab need inimeste teod esile sama vägevalt," rääkis Palu "Aktuaalsele kaamerale".

Kui tavaliselt nendel õhtutel käteldakse, kallistatakse ja peetakse kõnesid, siis see osa jääb kõik sel korral ära. "See osa jääb sel aastal kindlasti ära. Kõik toimub distantsilt ja otse ei toimu midagi. See saade peaks olema valmis juba varem. Tuleb üks teistmoodi, aga korralik õhtu teatripreemiate üleandmisest," täpsustas Lutsepp.

ETV-st saab teatriauhindade üleandmist jälgida neljapäeval, 26. märtsil algusega kell 20.00

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: