Kuressaare teatri loomejuht Aarne Mägi: kogu repertuaar tuleb ümber hinnata

Mitmed Eesti teatrid on praeguses olukorras, kus traditsioonilist teatrit teha ei saa, hakanud näitama internetis oma etendusi. Sama teed on läinud karantiini tingimustes ka Kuressaare teater.

Kuressaare teatri loomejuht Aarne Mägi on viimased nädalad olnud Kuressaare teatri ainus hing, elades oma karantiiniaja üle just teatrimajas, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Tegelikult tuleb kogu repertuaar absoluutselt ümber hinnata," ütles ta ja lisas, et hetkel ei saa nad rääkida veel konkreetsetest kuupäevadest. "Me vaatame kerge hirmuga suvesse, kus meil on plaanitud päris suur suveprojekt, me ei oska veel vastata küsimusele, kas me saame neid näitlejaid kasutada, keda meil oli plaanis siia kutsuda."

Kuressaare teater hakkab seejuures näitama oma varasemaid etendusi üle interneti. Esimene etendus "Rääkivad riided" oli nähtav teatripäeval, 9. aprillil kell 19 jõuab vaatajate ette 2013. aasta suvelavastus "Talgud". "Meie oleme teinud kokkulepped oma trupi näitlejatega ja saanud täiesti positiivse vastuse, keegi midagi selle eest saada ei taha, kuna teater isa ka midagi ei teeni," rõhutas ta ja lisas, et "Talgud" ei jää viimaseks veebiteatri etenduseks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: