Aarne Mägi jätkab Kuressaare teatri loomingulise juhina

Aarne Mägi
Aarne Mägi Autor/allikas: Maanus Masing/Saarte Hääl

Kuressaare teatri loomingulise juhina jätkava Aarne Mägi sõnul tuleb Saaremaal teha teatrit, kuhu vaatajad ka mujalt Eestist aastaajast sõltumata tulla tahavad.

Kuressaare Teatri loomingulise juhi valimiseks moodustatud konkursikomisjon koosseisus Jaak Prints, Tiina Rebane ja Katre Väli toetas Aarne Mägi kandidatuuri Kuressaare Teatri loomingulise juhi ametikohale ühehäälselt, vahendas Saarte Hääl. Teatri sihtasutuse juhatuse liikme Piret Rauga teatel tegigi komisjon seejärel ettepaneku sõlmida Aarne Mägiga tööleping.

Aarne Mägi sõnul on Kuressaare Teater viimase paarikümne aasta jooksul läbi teinud erinevaid arenguid. "Oluline on, et läbi aastate saab rääkida pidevast publikuhuvi kasvust nii kohalikus kogukonnas kui ka mujal Eestis," kõneles teatri senine ja ka edaspidine loominguline juht. Mägi hinnangul on praeguseks saabunud teatud stabiilsuse periood, kus valikute tegemine on ülimalt oluline, hoidmaks ära nii teatrisisestest kui ka välismõjudest tingitud paigalseisu.

Kuressaare Teater ei saa tema sõnutsi olla laboratooriumitaoline projekt, kus pidevalt tehakse katseid uudsete teatrivormide juurutamiseks. "On aga kindlad teemad, mida teater peegeldama peab ka viie või kümne aasta pärast," kinnitas ta. "Need on Saaremaaga, merega, laiemalt saarlusega seotud teemade käsitlused teatrilaval."

Sellega on teater Mägi sõnul läbivalt ka tegelenud, tuues hooaja jooksul välja vähemalt ühe eelpool mainitud teemakäsitlusega lavastuse. Lühidalt eesmärkidest kõneldes tõi ta välja ühisprojektid teiste teatritega. Seejuures on jutt eeskätt suurematest projektidest, mis vajavad kaasfinantseerimist ja täiendava loomingulise personali kaasamist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Saarte Hääl

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: