Aarne Mägi: viis uuslavastust on tänavu Kuressaare linnateatri maksimum

Foto: SAKALA/SCANPIX

Kuressaare linnateatris esietendus neljapäeval "Antigone New Yorgis". Tänavu toob teater välja viis uuslavastust, mis on teatri loomejuhi Aarne Mägi sõnul teatri jaoks ka maksimum.

New Yorgi kodutute elu jõuab vaatajani erinevatest rahvustest , ehk poolaka, venelase ja poertoricolase läbi. Lavastaja Peeter Tammearu jaoks on see tükk varasemast tuntud, kuna on ise samas etenduses Ugala teatrilaval 23 aastat tagasi mänginud.

"Seda, kui targasti see näidend on kirjutatud, sellest sain nüüd palju rohkem aimu. Alguses võib olla tulid mulle mõned partnerite repliigid ja see õhustik meelde. Aga ei, see varasem asi mind kuidagi ei kammitsenud," ütles Tammearu "Aktuaalsele kaamerale".

Jürgen Gansen mängib nüüd sama rolli, mille eest tänane lavastaja Tammearu sai 23 aastat tagasi aasta meesnäitleja preemia.

"Selles mõttes päris suured kingad, kuhu hüpata. Aga mulle tundub, et Peeter on lasknud väga palju mul endal ikkagi töötada ja leida oma jooni. Ma isegi arvasin, et see saab olema raskem ja ta hakkab rohkem mind suunama, aga on tegelikult lasknud väga ise leida," märkis Kuressaare linnateatri näitleja Jürgen Gansen.

"Antigone New Yorgis" on tänavu juba neljas Kuressaare linnateatri uuslavastus ja üks etendus jõutakse enne aastalõppu veel lavale tuua.

"Meie teatri puhul on kõige rahulikum töötempo kolm esietendust. Aga ka neli ei käi üle jõu. Aga viis on juba natuke palju, sest me peame mõtlema ka selle peale, et need lood tuleb ikkagi ka publikule maha mängida. Kui me proove teeme, siis meil ei ole sellist topeltkoosseisu, et me saaksime paraleelselt teha nii proove kui ka mängida etendusi," rääkis Kuressaare linnateatri loomejuht Aarne Mägi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: