Kultuuriportaali koroonaleevendus | Maria Avdjuško ja Peeter Simmi portreefilm "Koma"

Ilmselt oleks Simmi ja Avdjuško dokumentaalfilm "Koma" saanud hoopis teistsugune, kui Kalju Komissarov poleks filmi tootmise ajal meie seast lahkunud. See aga ei vähenda kuidagi praeguse filmi väärtust, sest annab hea sissevaate legendaarse näitleja ja lavastaja viimastesse eluaastatesse.

"Koma" ei ole mitte ainult kirjavahemärk, vaid ka Kalju Komissarovi hüüdnimi, mille lavakunstikateedri 13. lennu tudengid talle panid. Kalju Komissarov (8.03.1946-6.03.2017) oli Eesti tuntud ja tunnustatud lavastaja ja teatripedagoog. Võib julgusega väita, et praegu töötab aktiivselt meie teatrilavadel just kõige enam Komissarovi õpilasi. Ta juhtis Eesti Noorsooteatrit 1974-1986, Viljandi Ugalat 1989-1991, TMA lavakuntikooli 1986-1995. Ta oli üks Viljandi Kultuurikolledźi asutajaid ja lavakunstide osakonna juhataja.

Porteefilmis näeb Kalju Komissarovi viimaseid intervjuusid ja teda meenutavad ta õpilased ja kursusekaaslased. Režissöörid Maria Avdjuško ja Peeter Simm, stsenaristid Maria Avdjuško ja Peeter Simm, operaatorid Ants Tammik ja Mihkel Soe, helilooja Tõnu Kõrvits, helirežissöör Kristjan Kurm, monteerija Kersti Miilen.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: