Kultuuriportaali koroonaleevendus | Kaaren Kaera pseudoajalooline absurdikomöödia "Malev"

Paljuski võib vist öelda, et 2005. aastal valminud Kaaren Kaera absurdikomöödia "Malev" sillutas teed mõni aasta hiljem valminud "Tujurikkujale". Häbitu huumori poolest oli Õ-Fraktsioon juba selles pseudoajaloolises jandis samal tasemel.

13. sajandi alguse Eesti- ja Liivimaa. Saksa ordu on tulnud allutama ja ristima siinseid loodusrahvaid. Eesti soost noormees Uru, kes on vangina viidud Euroopasse ja seal hariduse saanud, otsib endas tasakaalu eestlaseks jäämise ja eurooplaseks saamise vahel. Tema sisevõitluse taustaks on keerulised rahvusvahelised intriigid ja pöörased seiklused, kus temast sõltub sünnimaa tulevik. Uru koos sõber Tugisega võitleb julma Jurmala foogti Hippolyti vastu ning oma armastatu Ilge südame eest. Kas aga ka suguvennad eestlased on vabaduseks valmis?

Režissöör Kaaren Kaer, stsenarist Kaaren Kaer, Tõnis Leht, Lauri Lippmaa ja Erik Moora, operaator Andrus Prikk, kunstnikud Marge Martin ja Leen Võrno, helilooja Ülo Krigul, helirežissöörid Horret Kuus ja Olger Bernadt. Osades Ott Sepp, Mirtel Pohla, Märt Avandi, Uku Uusberg, Argo Aadli, Mait Malmsten jpt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: