Kultuuriportaali koroonaleevendus | Sulev Keeduse mängufilm "Kirjad Inglile"

Oleme juba jaganud Sulev Keeduse ehk kõige tuntumat filmi, 1998. aastal valminud "Georgicat", kuid 2011. aastal vaatajate ette jõudnud "Kirjad Inglile" on intellektuaalselt vähemalt sama rikkalik. Koostöös Madis Kõivuga sündinud linateos kannab ka alapealkirja "Kui ei ole Üht, siis ei ole midagi. Platon".

Afganistani võitleja Jeremia Juunas Kirotaja tuleb 21 aastat hiljem Eestisse isa matustele. Islami omaks võtnud meest seob kodumaaga vaid tütre Ingli nutt, mida ta kunagi ammu telefonist kuulis. Nüüd asub Jeremia otsima oma peret. Tolmuses ja räämas linnas ei ole peaaegu üldse mehi, elu korraldavad naised ja see polegi päris elu. Ometigi paistavad naised lootvat, et Jeremia suudab pakkuda leevendust halvavale tühjusetundele.

Režissöör Sulev Keedus, stsenarist Madis Kõiv ja Sulev Keedus, operaator Rein Kotov, kunstnik Toomas Hõrak, kostüümikunstnik Elo Soode, helilooja Helena Tulve, helirežissöör Ivo Felt, monteerija Kaie-Ene Rääk. Osades Tõnu Oja, Tiina Tauraite, Mirtel Pohla, Mari-Liis Lill, Kaie Mihkelson jt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: