Kultuuriportaali koroonaleevendus | Kullar Viimse portreefilm "Jagatud valgus"

Pole ilmselt palju Eesti kultuuritegelasi, kellest oleks tehtud mitu portreefilmi, aga üks selline erandlik näide on just vitraažikunstnik Dolores Hoffmann. 1992. aastal valmis Dorian Supini käe all temast lühidokumentaal "Aaria", hetkel vahendame aga värskemat, 2019. aastal vaatajate ette jõudnud Kullar Viimse dokfilmi "Jagatud valgus".

Vitraažikunstnik Dolores Hoffmann on loonud vitraaže 36 sakraalhoonele Eestis, Soomes, Jaapanis ja Venemaal, ka ametiasutustele, firmadele ja eratellijatele laias maailmas. Eestlastele on ehk tuntuim vitraažpannoo Tallinna teletornis.

Filmis jälgitakse töökulgu Tallinna Pühavaimu kiriku vitraažakna loomisel – kavandi teostamisest kuni valminud vitraaži õnnistamiseni. Dolorest saadab kaamera tema stuudios, maakodus ja kirikus.

Kunstniku vitraažakendega tehakse filmis justkui vaimne rännak läbi terve Eesti. Vaadates tagasi oma pikale elule, vaeb kunstnik praegust eluseisu ja oma loomingulise tegevuse motiive. Film loomisest, lootusest ja looja tahtest.

Produtsent Erik Norkroos, režissöör Kullar Viimne, operaator Kullar Viimne, monteerijad Erik Norkroos ja Kullar Viimne, toimetaja Peep Puks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: