Kultuuriportaali koroonaleevendus | Eeva Mägi lühidokumentaalfilm "Lembri Uudu"

Kõigist viimastel aastatel "Eesti lugudest" läbi käinud režissööridest on just Eeva Mägi seda lühidokumentaalide sarja enim reforminud. Tema 2017. aastal valminud "Lembri Uudu" on pöörane kunstdokumentaal, mis on täiesti jabur ja jantlik, vaatamata sellele, et teemaks on tegelikult surm.

Kuni Eesti Vabariigi taasiseseisvumiseni 1991. aastal tegutses Pähkla külas Saaremaal kolhoos, mis andis tööd pea kõigile külaelanikele. Kolhoosis töötas traktoristina ka Lembri Uudu. Pärast kolhoosi lagunemist kaotas suurem osa külaelanikest oma töö ja Uudu suri. Vahel aga juhtub nii, et inimese tegelik elujõud tuleb välja alles pärast tema surma. Lembri Uudu suri ära nii õigel ajal, et temast sai kangelane, kes hoiab siiani külaelul hinge sees ja kolhoosi koos.

Režissöör Eeva Mägi, stsenarist Eeva Mägi, operaator Heiko Sikka, helirežissöör Tanel Kadalipp, monteerija Jette-Krõõt Keedus, toimetaja Liis Nimik.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: