Kultuuriportaali koroonaleevendus | Martin Scorsese lühifilm "The Big Shave" 1967. aastast

"The Big Shave" Autor/allikas: Kaader filmist

Martin Scorsese karjääri jäävad alatiseks defineerima "Taxi Driver" ja "Goodfellas", kuid seda ootamatum on, et vaid paar aastat enne laiemat filmikarjääri tõi ta vaatajate ette allegoorse õudusloo "The Big Shave". Ma ei tea, kas Oskar Lehemaa "Karv" on Scorsesest inspiratsiooni saanud, aga mingi mõtteline sild on nende kahe filmi vahel küll.

Lühifilmi "The Big Shave" ainsa näitlejana astub üles Peter Bernuth, kes hakkab vannitoas habet ajama. Selle käigus lõikab ta aga korduvalt endale sisse, kuid ei pane veritsemist ning sisselõikeid justkui tähelegi. Filmi taustaks kõlab Bunny Berigani 1937. aasta lugu "I Can't Get Started".

Režissööri sõnul räägib "The Big Shave" Vietnami sõja järelmõjudest ning esialgu plaanis ta lisada filmi lõppu ka kaadreid sõjast. Filmi alternatiivne pealkiri oli ka "Viet '67". Viis aastat hiljem jõudis Scorsese oma täispika debüüdini "Boxcar Bertha".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: