Kultuuriportaali koroonaleevendus | Andres Maimiku ja Kaidi Kaasiku dokfilm "Kuku: Mina jään ellu"

"Kuku: Mina jään ellu" Autor/allikas: Kaader filmist

Dokumentaalfilm Arvo Kukumägist, mille režissööriks oli Andres Maimiku kõrval ka BFM-i magistrant Kaidi Kaasik, jõudis vaatajate ette 2011. aastal. Lisaks PÖFF-i ja Pärnu filmifestivalile, kus "Kuku: Mina jään ellu" võitis ka parima Eesti dokfilmi preemia, osales linateos muuhulgas ka Helsingi ja Vilniuse rahvusvahelistel filmifestivalidel.

"Kuku: mina jään ellu" on valus portreefilm dramaatilise saatusega eesti filmi suurkujust Arvo Kukumäest, kes hakkab üles ehitama oma laiali lagunenud elu. Alkoholismist paranev Kuku otsib viisi, kuidas võita tagasi usaldus, mille ta on oma pikkade joomahoogude jooksul maha mänginud. Usaldust enda kui näitleja, sõbra ja partneri vastu. Ta tõotab oma naisele Maritile, et kui ta veel peaks käe pudeli järele sirutama, on ta teekond käidud.

Kuku külastab arste ja teadmamehi, talle tuleb rollipakkumisi, tuleb meedia tähelepanu. Ka suhe Maritiga saab uue hingamise. Kui tundub, et kõik hakkab ülesmäge minema, siis võidab kiusatus Kuku tahte. Viinapudel on liigagi haardeulatuses. Uus allakäik tuleb raskem kui kõik eelmised, hävitades eneseteostuse võimalused, paisates sassi suhted, pannes proovile tervise ning viies lõpuks Kuku eksistentsi viimase piirini.

Režissöörid Andres Maimik ja Kaidi Kaasik, stsenaristid Andres Maimik ja Kaidi Kaasik, operaatorid Andres Maimik, Mihkel Soe ja Kaidi Kaasik, helirežissöör Horret Kuus, monteerija Martin Männik, värvimääraja Mart Taniel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: