Kultuuriportaali koroonaleevendus | Jaak Kilmi alternatiivfantaasia "Kohtumine tundmatuga"

Jaak Kilmi ulmeline alternatiivfantaasia "Kohtumine tundmatuga", mis valmis 2005. aastal, on kohati nii hullumeelne, et tundub isegi uskumuta, kuidas selline film saab olemas olla. 1960. aastate ETV võtavad üle tulnukad? Kellel see pöörane telemängufilm veel nägemata, siis praegu on viimane aeg viga parandada.

Retrostiilis film läheb ajas tagasi kuuekümnendate lõppu ja jutustab humoorikalt tollal monopoolses ja võimude poolt rangelt kontrollitud Eesti Televisioonis juhtunust. Noor mees Mati Tilba töötab televisioonis tiitrite kleepijana ja imetleb nii nagu tuhanded teisedki Eesti Televisiooni suurt staari Valdo Panti, kes veab oma legendaarset saatesarja "Täna 25 aastat tagasi...".

Tegevusse sekkuvad aga marsielanikud, kelle välimus langeb täpselt kokku populaarse lastesaate "Tipp ja Täpp" nimiosalistega. Eesti Televisioonis toimuvat saadetakse uurima marsielanik, kes maandub Mati Tilba peas. Sellest kõigest sünnib uusi koomilisi seiku ning tagasihoidlike võimetega Tilbast saab ootamatult tark ja sarmikas saatejuht.

"Kohtumises tundmatuga" segunevad fiktsioon reaalsete tegelaste ja prototüüpidega. Vallatu fantaasia sünnitatud ajastupilt jutustab kuuekümnendate lõpust, püüdmatagi olla kõiges lõpuni ajastutruu. Osades Raivo E. Tamm, Tiit Sukk, Peeter Oja, Andrus Vaarik, Ülle Kaljuste, Maria Avdjuško jt. Stsenarist Urmas Vadi, režissöör Jaak Kilmi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: