Kultuuriportaali koroonaleevendus | Mati Põldre elulooline mängufilm "Need vanad armastuskirjad"

1992. aastal valminud "Need vanad armastuskirjad" on parimas mõttes eepiline film, heites pilgu helilooja Raimond Valgre elule nurga alt, mis oli varem täiesti teadmata. Seetõttu pole ka imestada, miks film kandideeris parima võõrkeelse filmi Oscari nominendiks ning jõudis 1993. aastal ka Berliini filmifestivalile.

Saatuse tahtel langevad Raimond Valgre parimad eluaastad Eesti Vabariigi lõpu, Teise maailmasõja ja stalinliku režiimi võimutsemise aega. Noor andekas muusik, kelle laulud kõnelevad armastusest, ei leia ise armastuses õnne - ei kauni rootsi neiu Alice'iga, vene intelligendi Niinaga ega oma naise Evaga. Sõjast läbi tulles kogeb ta nii sõjasõprust kui lahingute õudust, nii suuremeelsust kui reetmist, ja see teeb ta haavatavaks nii vaimselt kui füüsiliselt.

Režissöör Mati-Jüri Põldre, stsenaristid Lilian Põldre, Mati-Jüri Põldre ja Aleksandr Borodjanski, operaator Aleksander Razumov, kunstnik Tiiu Übi, kostüümikunstnik Helge Uuetoa ja Anu Hint, helilooja Tõnis Kõrvits, helirežissöör Ivo Felt. Osades Rain Simmul, Liis Tappo, Ülle Kaljuste, Marika Korolev, Kärt Tomingas, Lii Tedre, Marina Levtova jt.

Vaata ka erisaadet "Need vanad armastuskirjad" valmimisest:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: