Kultuuriportaali koroonaleevendus | Heilika Pikkovi dokumentaalfilm "Õlimäe õied"

Ema Ksenia filmis
Ema Ksenia filmis "Õlimäe õied". Autor/allikas: SA Eesti Filmi Instituut

Ülestõusmispühade jätkuks sobib hästi Heilika Pikkovi 2013. aasta dokumentaalfilm "Õlimäe õied", mille fookuses olev eestlannast nunn ema Ksenja elas eriti värvikirevat elu. Dokfilm osales 2013. aastal ka Locarno filmifestivalil.

Jeruusalemma külje all, keset araablaste kvartalit Õlimäel, elab vene õigeusu kloostris 82-aastane eestlannast nunn ema Ksenja. Kuigi kõrge betoonmüüriga eraldatud kloostris kella kunagi ei keerata ja elu käib endiselt Juliuse kalendri järgi, on kakskümmend aastat ema Ksenja jaoks möödunud kui üks silmapilk. Nunnade hierarhias on ta jõudnud eelviimasele astmele: on jäänud vaid viimane samm, suur skeema ehk lõplik vaikus. Kuid enne vaikust on ema Ksenjale antud luba ära rääkida oma elu lugu.

Režissöör-stsenarist Heilika Pikkov, operaatorid Heilika Pikkov ja Astrida Konstante, animaator Matti Adoma, helilooja Sven Grünberg, helirežissöör Horret Kuus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: