Kultuuriportaali koroonaleevendus | Jaan Tootseni dokumentaalfilm "Vello Salo. Igapäevaelu müstika"

Ülestõusmispühade eel sobib igati vaatamiseks Jaan Tootseni dokumentaalfilm vaimulik Vello Salost, mis kinnitas, kuivõrd rikkalik ja värvikirev võib olla ühe inimese elukäik. Samuti annab "Igapäevaelu müstika" võimaluse rännata kohtadesse, kuhu praeguse eriolukorra raames puudub võimalus minna, sest Tootsen käis koos Saloga muuhulgas Roomas.

See on film vanaks saamise ilust. Lugu ühest vanast ja targast mehest, kes teeb ettevalmistusi sellest maailmast lahkumiseks. Palju väga isiklikke ja tundlikke küsimusi – kuidas viimsel tunnil mitte kaotada oma usku. Miks just kõige suuremaid pannakse vaimses maailmas nõnda raskelt proovile?

Vello Salo on inimlik vaimulik. Mees, kellel on omad kiiksud ja vigurid, elukogemust ja avarat vaimu, tarkust, mida ta on kogunud ja hoidnud, meie aega välja vedanud. Peale Eestist lahkumist 1944. aastal läbi terve maailma: oli sõdurina Soomes ja aednikuna Roomas, õppis Šveitsis ja Hollandis matemaatikat ja füüsikat ning Itaalias teoloogiat, Saksamaal pühitseti aga preestriks. Nii on ta õpetanud ja töötanud Itaalias, Iisraelis, Iraagis, Jordaanias, Kanadas, Rootsis ja mujalgi. 1993. aastal jõudis Salo tagasi Eestisse ning alustas tööd katoliku preestrina Pirita kloostris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: