Kultuuriportaali koroonaleevendus | Jaak Kilmi lühidokumentaal "Järjekord"

Jaak Kilmi ja Aleksandr Heifetsi 2014. aasta lühidokumentaal "Järjekord" mõjub praegusel hetkel kui paroodia. Kunagi oli aeg, kui kaubanduskeskustes olid poed avatud ja inimesed ööbisid magamiskottides poe ukse taga, et pääseda esimesena H&M-i. Ilusam või koledam aeg, ei oskagi otsustada.

Septembris 2013 avas Tallinnas uksed esimene Eesti H&Mi kauplus. Juba eelmisel õhtul hakkasid kaupluse ukse taha kogunema noored, kes on kasvanud (defitsiidi)vabas Eestis. Neile on järjekord midagi põnevat ja romantilist. Samal ajal seab Eestimaa teises otsas oma sammud kauplusauto peatusesse Veski Hilda, Palumõisa küla kõige vanem asukas.

Suure rõivapoe avamist ootava linnatüdruku Milena ja maal oma kanade eest hoolitseva vana naise kaudu viidatakse praeguse Eesti probleemidele: sotsiaalmajanduslikule lõhele linna ja maa, vananeva rahvastiku ja kosmopoliitseid tarbijaväärtusi kandva noore põlvkonna vahel.

Režissöörid Aleksandr Heifets ja Jaak Kilmi, operaatorid Aleksandr Heifets, Jaak Kilmi ja Joosep Matjus, helilooja Patrick McGinley, helirežissöör Patrick McGinley, monteerija Aleksandr Heifets.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: