Kultuuriportaali koroonaleevendus | Richard Linklateri debüütfilm "Slacker"

"Slacker" Autor/allikas: Kaader filmist

Oleme juba varem koroonaleevendustes esile tõstnud tuntud režissööride filme, mis on ootamatult täiesti tasuta veebist kättesaadavad. Üllataval kombel saab tasuta vaadata ka Ameerika indie-lavastaja Richard Linklateri debüütfilmi "Slacker" (1991), millele järgnes kaks aastat hiljem kultusfilmiks tõusnud "Dazed and Confused" (1993).

"Slacker" jälgib üht päeva Austinis elavate noorte boheemide elus. Filmi fookuses on hulk erinevaid tegelasi ning ühele karakterile või vestlusele ei keskenduta kauem kui paar minutit. Tegelased vestlevad oma vahel töötusest, terrorismist, klassiühiskonnast ja valituse kontrollitud meediast. Ühe näitlejana astub filmis üles ka režissöör Richard Linklater ise.

Linklater salvestas filmi 1989. aastal vaid 23 000 dollarise eelarvega. Vaatamata sellele, et "Slacker" ei saanud suurt kinolevi, kujunes sellest kiiresti kultusfilm, mis kogus kinokassast üle 1,2 miljoni dollari. 1991. aastal oli film nomineeritud ka Sundance'i filmifestivali peaauhinnale.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: