Eesti keeles ilmus Stephen Kingi värskeim romaan "Instituut"

Stephen King
Stephen King Autor/allikas: AP / Scanpix

Kirjastus Hea Lugu andis välja Stephen Kingi romaani "Instituut", mis ilmus inglise keeles 2019. aasta lõpus. Teose on tõlkinud Silver Sära.

Sünopsis:

Keset ööd mõrvatakse Minneapolise eeslinnamajas Elliste abielupaar ja röövitakse nende 12aastane poeg Luke. Ärgates leiab poiss end Instituudis, toas, mis näeb välja täpselt samasugune nagu ta enda tuba, ainult akent ei ole. Ja ukse taga on teised uksed, mille taga on teised eriliste võimetega lapsed. Luke saab teada, et nad kõik asuvad Esimeses Pooles, misjärel ootab neid ees Tagumine Pool. "Nagu kahtlases motellis," ütleb üks ta uutest sõpradest. "Lapsed registreerivad end sisse, aga välja nad ei registreeri."

Asutuse töötajad on pühendunud halastamatult sellele, et röövida nendelt lastelt nende ebaharilikke psüühiliste võimete vägi. Süümepiinu seal ei tunta. Kui käitud korralikult, saad kasutamiseks müügiautomaatide žetoone. Kui mitte, on karistused räiged. Üha uued ohvrid kaovad Tagumisse Poolde ning Luke püüab üha meeleheitlikumalt põgeneda ja abi tuua. Aga mitte keegi pole kunagi Instituudist põgenenud.

2019. aastal ilmunud "Instituut" on Stephen Kingi seni viimane romaan, 2020. aasta algul andis ta välja ka jutukogu "If It Bleeds".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: