Jürgen Rooste kaheksa põhimõttelist tõeküsimust. 3) Paljunemise reeglid: kellele ja kuidas?

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jürgen Rooste Autor/allikas: Maria Esko

Jürgen Rooste kirjutab ERR-i kultuuriportaalis artiklisarja, kus räägib asjad ära, nagu nad on. Kolmandas peatükis on vaatluse all abort.

Jah, abort peab olema lubatud ainult postnataalselt, olen sellest aru saanud. Postnataalne abort oleks suurepärane lahend oma lastes pettunud vanematele... kuigi, jah, vähemasti kristlikus paradigmas (katoliiklikus) me kõik sünnime pärispatuga, seega enne sündi oleme justnagu süütud ja saame otse taeva. Aga pärast sündi oleme räpased ja patused.

Ühesõnaga, postnataalse abordi toetajatele oli ilus päev, Eestiski avaldati taas meelsust surmakaristuse taastamiseks (kusjuures ma ei teagi, kas ma sarimõrvarite-psühhopaatide-pedofiilide puhul lõpuni selle vastu seisaks, aga ma olen ka kirikuväline kristlane, ausad kristlased ei laseks tappa kedagi, kel on võimalust lunastusele, kahetsusele). Kindlasti tuleks otsustada inimeste üle täiskasvanud peast: kas nad väärivad elu üldse, ja siis vastavalt see lõpetada! Või mitte.

Muidugi, kui abordid keelata, need prenataalsed, siis võiks vägistamist ikka karistada kastreerimisega ja isaõiguste kaotamisega eluks ajaks, et oleks piibellikult võrdne. Et ei tekkiks ühelgi mehel mõtet vägistada kedagi, et rasestada, et sundida oma naist endaga jääma. Munad maha ja läbi. Kui keelata abort, siis peaks olema selge, et peab olema keelatud igasugune naistele ebameeldiv või vägivaldne lähenemine. Isegi võõriti vaatamine võiks olla karistatud, kui naine ise ei ütle, et talle see meeldib. Siis oleks olukord kuidagigi võrdne.

Mõtlen sageli neile asjadele... Kuidas prolife-liikumise jaoks kaotab inimene kohe natuke nagu väärtuse, kui ta sünnib: siis võib tal vaesusse või haigustesse surra lasta või ta ära tappa, kui ta kuriteo sooritab või polistei vastu mässab nt. Et prolife on üldiselt elu poolt kuni sünnihetkeni, pääle seda... Surmanuhtlus kõigile, kes ei mõtle või ei käitu nagu meie! Põnev-põnev-põnev.

Eesti on Euroopa üks juhtivaid maid teismeliste abortide osas, oli vähemalt paar aastat tagasi. Et äkki lihtsalt aitaks seksuaalkasvatus ja kondoomide jagamine ja muu siuke inimlik asi, ähh?

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: