Galerii. Solarises avas uksed uus kunstigalerii

Neljapäeval avas Tallinna Biennaali avasündmusena uksed uus kunstigalerii Solaris. Alexela kontserdimaja kõrval asuva galerii asutajad plaanivad näidata eelkõige Eesti ja välismaiste maalikunstnike loomingut.

Solaris galerii asutajad Meelis Tammemägi ja Daisy Inslermann soovivad uue galeriiga tõsta pjedestaalile kaasaegse maalikunsti.

"Maal on emotsionaalselt väga laetud, juba ühest teosest on võimalik saada lõpmatuseni energiat ja kogeda kunstniku emotsioone. Kuna äsja lõppenud eriolukord mõjus raskelt kohalikele kunstnikele, plaanime oma esimesel tegevusaastal jagada eelkõige nende loomingut. Edaspidi leiab meie galeriist ka välismaiste artistide teoseid," kommenteeris Tammemägi.

Kuigi kavandatavate näituste pearõhk saab olema maalikunstil, eksponeerib Solaris edaspidi ka fotokunsti, disaini ja arhitektuuri. "Iga külastus galeriisse saab olema külastajate jaoks kui väike rännak. Ruumikujunduslike elementidega soovime rääkida Eesti ja Skandinaavia disainerite lugu ja tutvustada nende kunsti," lisas Tammemägi.

Tallinna Biennaali peakorraldaja Andra Orn ütles, et Solaris galerii on olnud oodatud sündmus. "Eesti kunstimaastikul on laiemale publikule suunatud kunstigalerii avamine väga oluline sündmus ning meil on suured ootused, et uus maalikunstile suunatud galerii meelitab ligi uut publikut. Solaris galerii ruumid on juba ise kui kunstiteos ning väärivad eraldi väljatoomist, et inimesed oskaksid märgata."

Galerii avanäitusel on väljas noorte maalikunstnike Mariia Bonchuki ja Julia Valtaneni ning Tarrvi Laamanni teosed. Kõikide kunstnike näitusel väljapandud maalid on inspireeritud loodusest.

Uus galerii asub Alexela kontserdimaja kõrval sammaste vahel, kuhu kavandas algselt Sakala keskuse peasissepääsu selle arhitekt Raine Karp.

Tallinna biennaali raames on Solarise keskuses 30. juulini üleval kaks Edward von Lõnguse teost. Keskuse esimesel korrusel pöörduste lähedal asub Lõnguse installatsioon rahaautomaadist, kust saavad külastajad võtta tänavakunstniku kujundatud rahatähti. Alexela kontserdimaja poolses küljes on esimest korda tervikuna vaadatav kunstniku 12-meetrine suurteos "Surmatants", mis on inspireeritud Bernt Notke samanimelisest altarimaalist Niguliste kirikus.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: