Eesti Rahva Muuseumis saab näha rahvusvahelist filateelianäitust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
2017. aasta filateelianäitus ERMis Autor/allikas: Lembit Lõhmus

10.-12. juulini on Eesti Rahva Muuseumis avatud rahvusvaheline erakogude näitus, kus on võimalik tutvuda erinevate markidega, postkaartidega ning postiajalooga.

Näitusel saab näha laia valikut Eesti ja välismaa postmarkidest ning postiajaloo kogusid. Oodata on rahvusvahelisi väljapanekuid, mis näitavad postiajalugu I maailmasõja ajal ja 1918. aastal toimunud muutuseid, mis muutsid põhjalikult Euroopa maakaarti. Suur osa kogudest kajastavad läinud sajandi esimest poolt, kuid esindatud on ka ülemöödunud sajandi lõpu postiajaloo kogud. Lisaks paljudele võistleva filateelia kogudele, millele jagatakse rahvusvahelise žürii poolt medaleid, on esindatud ka Postimuuseumi kogust Eesti postmarkide kavandid.

"Tegemist on korralise näitusega. Viimastel aastatel on näitus kasvanud rahvusvaheliseks, osalevate riikide arv on olnud üle 10. Sel aastal oleme maksnud lõivu koroonaviirusele, osalejaid on 14 riigist, soovijaid oleks olnud tunduvalt rohkem. Samas õnnestus näitusele saada esinduslik väljapanek Läänemere maade hansalinnadest ning hea ülevaade Eesti ja Soome iseseisvumise esimesest aastast," tutvustas näitust korraldusmeeskonna juht Kaido Andres.

Tegemist on esimese suure filateelianäitusega, mis sel aastal Euroopas toimub. Seoses üleilmse pandeemiaga on paljud marginäitused maailmas organiseerimisraskuste tõttu tühistatud või edasi lükatud.

Lastele on näitusel avatud ka tegevustuba, kus saab koostada margialbumi, panna kokku margipuslesid või joonistada ise marke.

Näitus on ERMi silla-alal ja selle külastamine on tasuta. Avatud reedel ja laupäeval (10. ja 11. juulil) kell 10–18, pühapäeval (12. juulil) kell 10–14.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: