Eesti keeles ilmus Arkadi ja Boriss Strugatski romaan "Muinasjutt Troikast"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Arkadi ja Boriss Strugatski

Kirjastus Fantaasia andis välja Arkadi ja Boriss Strugatski ulmeromaani "Muinasjutt Troikast", mis ilmus sarjas Orpheuse raamatukogu. Raamatu tõlkis Tatjana Peetersoo, toimetanud Eva Luts ja Leiger Luts.

"Muinasjutt Troikast" ("Сказка о Тройке") on 1968. aastal ilmunud satiiriline ulmeromaan. Ilmumise ajal arvati, et see kritiseerib nõukogude bürokraatiat, valitsust ja teaduskeskkonda, mistõttu sattus teos tol ajal "mittesoovitatud raamatute" nimekirja.

Venemaal kultusteose staatust nautiv "Esmaspäev algab laupäeval" ja selle järg "Muinasjutt Troikast" on vendade Strugatskite loomingus üsnagi erandlikud teosed. Nende ainsa fantaasiasarjana on need teravalt satiirilised, kohati absurdsed, kohati hüsteeriliselt naljakad. Romaani kirju tegelastegalerii moodustavad lisaks teadureile ja bürokraatidele erinevad mütoloogilised ja fantastilised tegelased.

Romaanist eksisteerib kaks varianti, mis erinevad tegelaste ja mõningate süžeeliinide poolest. Esimest versiooni peetakse romaani "Esmaspäev algab laupäeval" otseseks järjeks, teise versiooni sündmustik toimub Võlukunsti Instituudi seni avastamata korrusel. Tavaliselt avaldatakse kaks versiooni "Muinasjutust Troika" üheskoos, nagu ka värske eestikeelse väljaande puhul.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: