SUUR EESTI ROCKI KÜSITLUS: parim klahvpillimängija Margus Kappel, parim soolo Aare Põder ja "Aed"

Margus Kappel
Margus Kappel Autor/allikas: ERR

Kultuuriportaal alustas koostöös plaadifirmaga Vaiguviiul küsitlust, et selgitada välja Eesti rockmuusika säravamad hetked. Teisel nädalal selgus parim klahvpillimängija, auhinna võitis Germo Vahemäe, kellega võetakse ühendust.

Parima eesti klahvpillimängija tiitli võitis Margus Kappel, kes on ilmselt kõige silmapaistvamalt mänginud ansamblites Ruja (1974–1980) ning Rock Hotel (1978–). Lisaks lugematud koostööprojektid lugematu arvu erinevate muusikutega.

Kappelile järgnesid Rein Rannap – tuntud nii Ruja klahvpillimängijana (1971–1974; 1980–1984), aga mõistagi ka soolopianistina – ning Aare Põder, kes on samuti tuntud mitmest superkollektiivist – Music Seif (1980–1981), Radar (1982–1983), Ultima Thule (1987–).
 
Parima klahvpillisoolo tiitli nimel oli rebimine tihedam. Esikohale tuli küll Aare Põdra mängitud soolo Ultima Thule palas "Aed" (R. Sibul/ V. Koržets), aga tihedalt olid kannul Margus Kappeli klahvpillisoolod Ruja laulus "Ei mullast..." (M. Kappel/ H. Runnel) ning Kasekese repertuaari kuulunud instrumentaalpalas "Elevant" (M. Kappel).

Suure Eesti rocki küsitluse kolmandal nädalal on uurimise all bassimängijad. Koostöös lugejatega selgitame välja, kes on Eesti parim bassimängija ja milline on Eesti parim bassisoolo, vastuseid ootame kuni 19. juulini. Hääletajate vahel loositakse igal nädalal välja ka muusikalisi auhindu.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: