SUUR EESTI ROCKI KÜSITLUS: parim meeslaulja Urmas Alender, parim vokaalesitus Joala ja "Unustuse jõel"

Laulja Urmas Alender.
Laulja Urmas Alender. Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Kultuuriportaal alustas koostöös plaadifirmaga Vaiguviiul küsitlust, et selgitada välja Eesti rockmuusika säravamad hetked. Viiendal nädalal selgus parim meeslaulja ja -vokaalesitus, auhinna võitis Gustav Miil, kellega võetakse ühendust.

Eesti parimate meeslauljate pingereas eristusid ülejäänutest tugevalt esikolmik – 1. Urmas Alender (1953–1994, peamiselt tuntud Rujast, aga kuulnud ka Propellerisse, Teravikku jne), 2. Jaak Joala (1950–2014, suurima tuntuse pälvis solistina, ent oli aegade jooksul seotud selliste kollektiividega nagu Kristallid, Virmalised, Radar, Lainer jne), 3. Tõnis Mägi (peamiselt kogus kuulsust 1970. aastatel solistina, hiljem aga Music Seifi ja Ultima Thule liikmena).

Hääletustulemustelt väärivad äramärkimist veel ka Gunnar Graps (1951–2004, eeskätt tuntud Magnetic Bandi ja Gunnar Grapsi Grupi liidrina, aga ka Mikronite ja Ornamendi liikmena) ning Ivo Linna (kes alustas tõsisemat karjääri küll solistina, ent edaspidi on seotud olnud selliste kollektiividega nagu Apelsin, Rock Hotel, Kollane Allveelaev G ning viimased kümmekond aastat Supernovaga).

Parimaks vokaalesituseks hääletati Jaak Joala "Unustuse jõel" (A. Oit/ H. Karmo), ent mille kannul olid tihedalt neli pala, mis jagasid teist kohta: Urmas Alender Ruja lauluga "Must lind" (R. Rannap/ K. E. Sööt), Tõnis Mägi Music Seifiga esitatud "Venus" (R. van Leeuwen/ H. Karmo) ja sooloprojektina "Koit" (T. Mägi/ T. Mägi) ning Gunnar Graps GGG palaga "Valgus" (G. Graps/ G. Graps).

Uuel nädalal otsime parimat naislauljat ja -vokaalesitust.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: