SUUR EESTI ROCKI KÜSITLUS: parim naislaulja Silvi Vrait, parim vokaalesitus Kare Kauksilt ja Marju Kuudilt

Silvi Vrait saates
Silvi Vrait saates "Tähelaev". Autor/allikas: ERR

Kultuuriportaal alustas koostöös plaadifirmaga Vaiguviiul küsitlust, et selgitada välja Eesti rockmuusika säravamad hetked. Kuuendal nädalal selgus parim naislaulja ja -vokaalesitus, auhinna võitis Margus Vaigur, kellega võetakse ühendust.

Eesti parimaks rock-lauljatariks valiti Silvi Vrait (1951–2013), kes esines aastakümneid nii solistina kui ka kuulus mitmete ansamblite koosseisu, kõige pikemalt Tartu bändi Fix. Eesti rock-klassikasse on läinud eeskätt Ultima Thulega esitatud palad nagu "Muld" (R. Sibul/ P. Ilmet), "Haiguslugu" (R. Sibul/ V. Kangur) ja "Roosa toss" (R. Sibul/ P. Ilmet). Teiseks tõusis Kare Kauks, kes on tuntud eeskätt ansambel Mahavok solistina ning kogunud tuntust paladega "Mägede hääl" (H. Vaikmaa/ M. Tross), "Tunnete keel" (H. Vaikmaa/ R. Rimmel) ja "On läinud aastad" (H. Vaikmaa/ M. Tross).

Eesti rock'i parima naisvokaalesituse tiitel läks sedakord jagamisele – Kare Kauksi esitatud "Mägede hääle" (H. Vaikmaa/ M. Tross) ning Marju Kuudi "Raagus sõnade" (R. Rannap/ P. Ilus) vahel.

***

Uuel nädalal otsime parimat heliloojat ja laulu.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: