SUUR EESTI ROCKI KÜSITLUS: parim trummar Gunnar Graps, parim partii Graps ja "Trepist üles"

Gunnar Graps ja Magnetic Band aastal 1978.
Gunnar Graps ja Magnetic Band aastal 1978. Autor/allikas: ERR

Kultuuriportaal alustas koostöös plaadifirmaga Vaiguviiul küsitlust, et selgitada välja Eesti rockmuusika säravamad hetked. Neljandal nädalal selgus parim trummar ja trummipartii, auhinna võitis Andres Jürman, kellega võetakse ühendust.

Kui parim kitarrist, parim klahvpillimängija ja parim bassist olid juba varasemast teada, siis nüüd on selge ka eesti kõigi aegade parim trummar. Selleks on suure ülekaaluga Gunnar Graps, kes alustas trummarina juba 1960. aastate teisel poolel – algul Mikronites, seejärel Ornamendis, korraks Rujas ning siis jälle oma puntides Magnetic Band ja Gunnar Grapsi Grupp (GGG). Grapsile järgnesid Paap Kõlar (Psycho ja Radar), Andrus Vaht (Ruja, Kaseke, VSP-projekt jmt) ning Ivo Varts (Ruja, Propeller jt).

Trummipartiidest tuli esimeseks Gunnar Grapsi mängitud partii GGG palas "Trepist üles" (G. Graps, J. Stihhanov, J. Roosa), teiseks samuti G. Grapsi mängitud trummid GGG laulus "Raudmees" (G. Graps/ J. Veski). Kolmandat kohta jäid jagama G. Graps Magnetic Bandi loos "Roosid papale" (G. Graps/ U. Laht jun.) ning Peeter Jõgioja mängitud trummipartii Ultima Thule palas "Öine" (R. Sibul/ P. Ilmet).

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: