EESTI ROCKI KÜSITLUS: parim laulusõnade autor Trubetsky, parim laulutekst Koržetsi "Aed"

Tõnu Trubetsky.
Tõnu Trubetsky. Autor/allikas: Harri Rospu

Kultuuriportaal alustas koostöös plaadifirmaga Vaiguviiul küsitlust, et selgitada välja Eesti rockmuusika säravamad hetked. Kaheksandal nädalal selgus parim laulusõnade autor ja parim laulutekst, auhinna võitis Sven Sommer, kellega võetakse ühendust.

Eesti parimaks laulusõnade autoriks valiti Tõnu Trubetsky, kelle loomingut on peaasjalikult esitanud Vennaskond). Trubetsky kannul jagavad teist ja kolmandat kohta Ott Arder (1950–2004), kelle tekstidele kirjutatud laule on peamiselt esitanud Apelsin, Ruja ja Ultima Thule, ja Mait Vaik, kelle sõnad on saanud rohket rakendust Vennaskonna, Metro Luminali ja Sõpruse Puiestee palades. Väljapaistvat äramärkimist pälvisid veel Vladislav Koržets ja Juhan Viiding.

Parimaks laulutekstiks valiti konkurentsitult Vladislav Koržetsi "Aed", mille on Ultima Thulele viisistanud Riho Sibul. Ära märgiti veel ka Fixi "Tsirkus" (V. Toomemets/ J. Sütt), Ruja "Suudlus läbi jäätunud klaasi" (R. Rannap/ O. Arder) ja "Ei mullast..." (M. Kappel/ H. Runnel) ning Metro Luminali "Isa tuli koju" (R. Jancis/ M. Vaik).

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: