ERSO pühendab Tormisele piknikukontserdi

ERSO
ERSO Autor/allikas: ERSO

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri suvine kontsert Tallinnas Hirvepargis on pühendatud Veljo Tormise 90. sünniaastapäevale. 15. augustil kell 14 algaval kontserdil juhatab ERSOt Kristjan Järvi, solistid on viiuldaja Arvo Leibur ja lauljatar Liisi Koikson. Kuulajad on oodatud parki oma piknikuteki ja -korviga.

Dirigent Kristjan Järvi on koostanud meeleoluka ja vaheldusrikka kava eesti muusikast, mille keskmes on Veljo Tormise orkestriteosed ja lauluseaded.

Kaalukaim osa Tormise loomingust seondub regilaulu taasavastamise ja kuulajate ette toomisega. Selle teemaga haakub helilooja tuntuim ütlus, tema motoks kujunenud "mitte mina ei kasuta regilaulu, vaid regilaul kasutab mind, et minu kaudu ennast väljendada". Põhiosa Tormise loomingust on seotud vokaalmuusika, eeskätt kooridele loodud teostega, nii tulevad ka Hirvepargis ettekandele mitmed tema laulude seaded orkestrile. Loomulikult ei puudu kavast Tormise tuntuim teos sümfooniaorkestrile – avamäng nr 2 – ja helgeid nostalgiahetki pakkuv muusika filmist "Kevade".

Kristjan Järvi on Tormise loominguga kokku puutunud palju. "Teadsin Veljo Tormist väga hästi isiklikult ja olen juhatanud paljusid tema teoseid alates "Kurvameelsetest lauludest" kuni "Raua needmise" ja "Eesti ballaadideni," märkis dirigent. "Olen juhatanud tema koorilaulude orkestriseadeid, nagu "Tasase maa laul", üksikuid osi "Kalendrilauludest" ja "Kadunud rahvaste lauludest". Ja muidugi oli tema muusikaga "Kevade" ka üks minu lapsepõlvefilmidest."

Lisaks kontserdi nimihelilooja muusikale kõlavad Heino Elleri, Eduard Tubina ja Tõnu Kõrvitsa orkestriteosed, samuti Kristjan Järvi ja Liisi Koiksoni looming.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: