Rahvusraamatukogu uus haridusaasta jätkab tasuta haridusprogrammidega

Eesti rahvusraamatukogu
Eesti rahvusraamatukogu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahvusraamatukogu läheb uuele õppeaastale vastu tasuta haridusprogrammidega, oktoobris toimub ka õpetajatele infopäev.

Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo sõnas, et raamatukogude hariduslik roll on maailmas kõikjal kasvamas. "Me näeme haridusprogramme, koolide, õpetajate ja õpilaste toetamist ühe oma põhifunktsioonina. Arvestades, et rahvusraamatukogu praeguseks amortiseerunud hoone läheb plaanide kohaselt järgmisel aastal rekonstrueerimisele, siis peame asenduspindadel olles pöörama koostööle koolidega veelgi suuremat tähelepanu," sõnas Andresoo.  

"Pärast rekonstrueerimist suureneb nii rahvusraamatukogu haridustegevuste kui ka selleks planeeritud ruumide maht. Näeme ennast koostööd tegemas kõikide Eesti koolidega, sealhulgas Tallinna kesklinna uute riigigümnaasiumidega," lisas ta. 

Rahvusraamatukogu uus haridushooaeg algab 20 erineva haridusprogrammiga, mis on mõeldud lasteaialastest gümnaasiuminoorteni. Tasuta teematunnid hõlmavad suurt osa ainevaldkondadest.

Lisaks teematundidele pakub rahvusraamatukogu põhikooli- ja gümnaasiuminoortele loov- ning uurimistööde tasuta kaasjuhendamist. Kaasjuhendajaks on uurimistöö valdkonna infospetsialist, kes aitab noorel leida asjakohast infot mahukatest andmebaasidest ning -kogudest. 

Eelmisel aastal osales rahvusraamatukogu haridustegevustes enam kui 7000 inimest, mis on pea kaks ja pool korda rohkem kui 2018. aastal.

22. oktoobril korraldab rahvusraamatukogu hariduskeskus õpetajatele infopäeva "Mängida! Uurida! Õppida! koos rahvusraamatukoguga". Praktiline ja mänguline infopäev võimaldab osaleda haridusprogrammides ning tutvuda maja ja teenustega.

Alates septembrist on rahvusraamatukogu avatud tööpäevadel kella 10–20, laupäeviti kella 12–19.  

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: