Otse kell 13: kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?

Kultuurikompass
Kultuurikompass Autor/allikas: Kiur Kaasik

8. septembril Viljandis Pärimusmuusika Aidas toimuvat Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 Kultuurikompassi foorumit "Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?" saab jälgida ERR-i kultuuriportaalist kell 13.

 

Kell 13 algaval foorumil teeb avaettekande Piret Aus, kes tutvustab lahendusi, mis tagasid puuetega inimestele ligipääsetavuse Eesti eelmise aasta olulisimale kultuurisündmusele, XXVII laulu- ja XX tantsupeole "Minu arm".

Näiteid kultuuriosaluse tõstmisest tutvustavad foorumi esimeses pooles ka Hene-Riin Männik ja Krislin Kämärä (Eesti Meremuuseum), Astrid Hurt (Võru Pensionäride Päevakeskus), Leino Rei (Eesti Noorsooteater) ja Nastja Pertsjonok (MTÜ Tartu Rahvusvaheline Maja).

14.35 algavas foorumi teises osas esinevad Ingrid Ulst (Alle-Saija teatritalu), Tiiu Tamm (Leigo Järvemuusika) ja Jane Vabarna (Seto Folk). Peetakse paneelarutelud publiku vajadustest ning logistikast ja kommunikatsioonist. Päeva juhib ning arutelusid modereerib Jakob Rosin.

"Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?" detailse ajakava leiab siit.

Kultuuri ligipääsetavuse suurendamine on üks Tartus ja Lõuna-Eestis toimuva 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna eesmärke. "Tartu 2024 valmivat ametlikku programmi hakkavad läbi viima paljud inimesed ja asutused üle Lõuna-Eesti, keda julgustame järgnevatel aastatel mõtlema põhjalikult sellele, kuidas ületada kultuurielust osa võtmise füüsilisi, vaimseid või geograafilisi takistusi," selgitas sihtasutuse Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk.

"Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?" on esimene 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna ametliku programmi sündmus Viljandis ning seda korraldab SA Tartu 2024 koostöös Viljandi ja Tartu linnavalitsustega. Eelnevate Kultuurikompassi foorumite ettekandeid ja arutelusid saab järelvaadata Tartu 2024 YouTube'i kanalil. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: