Eesti keeles ilmus Tove Janssoni viimane romaan "Puhas mäng"

Eesti keeles ilmus Tove Janssoni viimane romaan "Puhas mäng", mille tõlkis Maarja Aaloe ja kirjastas Hea lugu. Romaani keskmes on autori elu moto "Tee tööd ja armasta".

Autobiograafilise varjundiga teos koosneb vinjettidest, mille peategelased on kunstnik Jonna ja kirjanik Mari. Igapäevaelu ateljees vaheldub rännakutega, kus peategelaste kõrvale ilmuvad värvikad tegelased lisades mängulisust kahe loomingulise hinge püüdlustesse, töösse ja armastusse. Tove Janssoni täiskasvanud lugejale mõeldud raamatutest on eesti keeles ilmunud ka "Suveraamat", "Kujuri tütar," "Aus pettur" ja jutukogumikke.

Värske teose toimetaja Lea Arme sõnas, et raamatu pealkiri "Puhas mäng" võtab hästi kokku ka sisu. "Minu meelest mõjub see teos lugejale nii, et ta teeb su enda ka kuidagi selgemaks ja puhtamaks," tõdes ta ja lisas, et see on imetlusväärne, kui inimene oskab need pildid niimoodi kirja panna. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: