Eesti Kirjandusmuuseum peab Eluloopäeva

Astrid Tuisk ja Maarja Hollo
Astrid Tuisk ja Maarja Hollo Autor/allikas: Alar Madisson

Täna, 7. oktoobril algusega kell 14 toimub Eesti Kirjandusmuuseumis Eluloopäev.

Septembris lõppesid kaks Ühenduse Eesti Elulood ja Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolise Arhiivi koostöös väljakuulutatud eluloovõistlust: "Mälestused Tartust" ja "Eriolukorra päevikud". Eluloopäeval tehakse kokkuvõte võistlustest, autasustatakse parimaid kirjutajaid ja antakse ülevaade Eesti Kirjandusmuuseumi kogutud koroonateemalisest materjalist.

Ettekannetega esinevad Eesti Kirjandusmuuseumi teadurid Astrid Tuisk ja Ave Goršič, kes räägivad koroonapärimusest Eesti Rahvaluule Arhiivis, Mare Kalda, kes peab ettekande tänapäevase folkloori kogumisest, Leena Kurvet-Käosaar, kes räägib eriolukorra päevikutest, ja Maarja Hollo, kes annab ülevaate kogumisvõistlusest "Mälestused Tartust".

Ühenduse Eesti Elulood esinaise Maarja Hollo sõnul toimus esimene Eluloopäev Eesti Kirjandusmuuseumis 6. märtsil 1997. "Aasta varem oli asutatud Ühendus Eesti Elulood, mille eesmärgiks oli täiendada ja mitmekesistada eesti mälukultuuri nende inimeste elulugudega, kes pikka aega ei saanud oma minevikust kõneleda."

Kokku saadeti võistluste "Mälestused Tartust" ja "Eriolukorra päevikud" raames Eesti Kultuuriloolisse Arhiivi 14 inimese mälestused Tartust ja 58 eriolukorra päevikut, lisaks neile viie inimese mälestused eriolukorra ajast, kaheksa õpilase lühikirjutised eriolukorra ajast ja seitsmeteistkümne üliõpilase postitused.

Eluloopäeva ajakava vaata siit.

Toimetaja: Marju Bakhoff

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: