Rahvusraamatukogu lõi noortele libauudiste tuvastamiseks kaardimängu

Rahvusraamatukogu spetsialistid lõid meediapädevuste arendamiseks kaardimängu "Trollist targem".

"See troll siin mängus on internetitroll, sest üha rohkem puutume tänapäeva maailmas kokku valeinfo ja valeuudistega, inimestega manipuleeritakse. Üritame õpilasi juba maast madalast õpetada ja aidata neil selles maailmas orienteeruda," selgitas "Aktuaalsele kaamerale" rahvusraamatukogu hariduskeskuse spetsialist Angelica Õunapuu.

Kaardimäng "Trollist targem" on rahvusraamatukogu valitud spetsialistide ühisloome. "Võtsime näiteid igapäevaelust, teemadest, mida me tunnis käsitleme ja mis on üldse ühiskonnas aktuaalsed ning võiksid noortele huvi pakkuda."

Mängu osta ei saa ja praegu on see suunatud õpilastele, kes käivad rahvusraamatukogu meediapädevuse teematunnis, kust nad saavad selle mängu tasuta kingituseks kaasa. "Aga kui huvi mängu vastu on suur, siis kindlasti saame võimaluse seda juurde trükkida ja laiemale ringile pakkuda," lisas Õunapuu.

Meediapädevuse nädalaks kutsus rahvusraamatukogu koole üles kaardimängu mängima ja mängimist jäädvustama. Huvi tunti nii palju, et kõik kaardipakid on juba koolidele saadetud. Koolidelt saadava tagasiside põhjal arendavad raamatukogu spetsialistid mängu edasi.  

Rahvusraamatukogu ootab eri vanuses kooliõpilasi tasuta haridusprogrammidesse, kus õpetatakse ära tundma ka libauudiseid. Lisaks meediapädevuse teematunnile pakub raamatukogu mitmeid muid teematunde alates ajaloost ja kartograafiast kuni Euroopa Liidu ja seadusloomeni.

Sel nädalal tähistatakse Eestis meediapädevuse nädalat eesmärgiga tõsta õpilaste ja õpetajate, aga ka laiema avalikkuse teadlikkust ümbritsevast inforuumist ning seal peituvatest ohtudest.  

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: