Laulukaare taastamisele kulub pea 160 000 eurot

Laululaval põlemiskahjustused
Laululaval põlemiskahjustused Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

29. septembril põlema süüdatud Tallinna lauluväljaku laulukaare kahjustuste likvideerimiseks ning endise olukorra taastamiseks kulub hinnanguliselt ligi 160 000 eurot. Kahjud hüvitab Seesam kindlustus.

"Põlengu järgselt viisime emeriitprofessor Karl Õigeri eestvedamisel läbi põhjaliku ekspertiisi, millest selgus, et kahju oli suurem kui esmalt arvata võis," ütles Lauluväljaku juht Urmo Saareoja. "Ekspertiisist lähtub, et kõlaekraani puitpinnal on tulekahjustused üle 150 ruutmeetri suurusel alal ning põlengueelse olukorra taastamiseks tuleb eemaldada katusekate, katuse roovid, aluskate, sarikad ja kolmekihiline puitkoorik ning asendada need endisel kujul, õnneks ei ole kahjustada saanud kandetrossid ega kandevõime."

Taastamistöid teostama asuva Aruna Ehituse juht Arunas Buga nentis, et objekt on keeruline ja töömahukas. "Tegemist ei ole tavapärase ehitustööga, laulukaare ehitusel on kasutatud keerukaid lahendusi ning taastamisel tuleb kõike seda silmas pidada."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: