Lätis suri COVID-19 tõttu Lõuna-Korea filmilavastaja Kim Ki-duk

Läti haiglas suri COVID-19 tõttu Lõuna-Korea filmitegija Kim Ki-duk (20.12.1960–11.12.2020), edastas reedel Vene režissöör Vitali Manskii.

Manskii sõnul lõpetas Ki-duk 5. detsembril telefonile vastamise.

Režissöör saabus Lätti 20. novembril, olles enne pikemalt viibinud Eestis. 8. oktoobril kohtus ta oma filmi "Kevad, suvi, sügis, talv... ja taas kevad" (2003) linastusel kinos Artis Eesti kinopublikuga.

Kimi filmograafias on 33 filmi, enamiku puhul on ta olnud nii stsenarist kui lavastaja.

Ta on ainuke korealane, kellel on ette näidata auhinnad Cannes'i, Veneetsia, Berliini, Locarno ja Karlovy Vary festivalidelt.

"Kim Ki-duk on natuke Kurosawa jalajälgedes kõndiv mees. Nad mõlemad alustasid Veneetsiast ja mõlemal on lisaks oma panusele filmikunsti väga suur roll saadikuna lääne ja ida sillaga ühendamisel filmikunsti kaudu," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" filmikriitik Tristan Priimägi.

"Ki-duk on kindlasti oma töödega toonud Aasia filmikunsti läänemaailma huvisfääri ja tema jälgedes astuvad kõik kuni tänaseni. Võib-olla oleks ta ühe tuleku saanud veel teha selle pealt, mida ta Baltikumist kokku korjas, aga see jääb kahjuks teadmata."

Järgmisel nädalal – 16. kuni 22. detsembrini – toimub Tallinnas kinos Artis Kim Ki-duki filmide retrospektiiv, millega oli algselt plaanis tähistada režissööri 60-aastaseks saamist ja mille raames jõuavad ekraanile üheksa Ki-duki filmi aastaist 1995–2019.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: