Sven Grünberg kirjutab muusikat Kim Ki-duki postuumselt valmivale filmile

Kim Ki-duk 69. Veneetsia filmifestivalil.
Kim Ki-duk 69. Veneetsia filmifestivalil. Autor/allikas: Tania Volobueva / CC BY-SA 2.0

Sven Grünberg kirjutab muusikat Lõuna-Korea filmilavastaja Kim Ki-duki (1960–2020) viimasele filmile tööpealkirjaga "A Call of God", mis peaks esilinastuma Veneetsia filmifestivalil.

Eesti Ekspress kirjutab, et Kim Ki-duk võttis oma viimase filmi üles Kõrgõzstanis ning jõudis selle ka kokku monteerida. Kuid 2020. aasta sügisel, Peterburis toimunud filmifestivalilt tulles haigestus ta koroonasse ning sattus Riias viibides haiglasse. Ta suri 5. detsembril koroonaviiruse tüsistustesse, olles 59-aastane.

Enne seda oli Sven Grünberg saanud tema produtsendilt ettepaneku kirjutada muusika Kimi järgmisele filmile tööpealkirjaga "Pilved, vihm, lumi ja udu", mida mõnedel andmetel kavatseti üles võtta ka Eestis, kuid see film jäi tegemata.

Aga sama produtsent tegi paar kuud tagasi Grünbergile ettepaneku luua muusika Kim Ki-duki viimaseks jäänud filmile "A Call of God". Muusika peab olema valmis järgmise aasta maikuuks ning filmi esilinastus on planeeritud Veneetsia filmifestivalile, mis toimub 2022. aasta varasügisel.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: Eesti Ekspress

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: