Eesti esimeses naislaulukirjutajate laagris osaleb 15 muusikut

Anett
Anett Autor/allikas: Zoe Elefterin

Veebruaris toimub Eestis esmakordselt naistele suunatud laulukirjutajate laager, kus osalevad välismentoritena ka tunnustatud USA ja Rootsi produtsendid ja laulukirjutajad. Taotlusi laagris osalemiseks laekus 63, välja valiti 15 naismuusikut.

Laagri eesmärgiks on toetada kodumaise muusikaturu mitmekülgset ja võrdõiguslikku arengut, edendada rahvusvahelist koostööd ning toetada ja tutvustada tänaste staaride kõrval ka tulevikutegijaid.

"Tehniliselt nõudlikemas rollides nagu salvestajad, miksijad, masterdajad ja produtsendid näeb meie kohalikus muusikatööstuses väga vähe naisi. Seetõttu pälvivad ka vastava valdkonna aasta-auhindu ja sellega kaasnevat tähelepanu valdavalt mehed," ütles laagrit korraldava Music Estonia välisprojektide juht Martiina Putnik. "Soovime julgustada naisi oma annet ja ideid nähtavale tooma ja arendama, eeskujuks meie laagri välismentorid, kes on toonud hulga uut ja värsket saundi seni valdavalt meeste mängumaale." 

Kõige rohkem taotlusi laekus osalemiseks artistina ning kõige vähem produtsendina.

Laagris osalejateks valiti:

Artistid
Anna Kaneelina
Ellip
Pološywa
Shira
Tuuli Rand

Toplinerid
Anett Kulbin
Hanna Selgis
Kaisa Ling
Kristi Raias
Susanna Aleksandra Veldi

Produtsendid
Anett Tamm
Anneliis Kits
Mariin Kallikorm
Maris Pihlap
Paula Hakkaja

Üle veebi on mentoritena laagrisse kaasatud viis tunnustatud naissoost välisprodutsenti, kes on teinud koostööd nii nimekate Rootsi popartistidega kui ka ülemaailmsete legendidega.

USA-st osalevad laulukirjutaja ja produtsent Vanessa Silberman, kes on töötanud ka David Bowie produtsendi Tony Visconti stuudioinsenerina ning Eesti päritolu New Yorgis tegutsev Ms Madli, kes on muuhulgas Anetti albumi "Morning After" kaasprodutsent.

Rootsi popitööstust esindavad Selen Özan, kes on produtseerinud hitte artistidele nagu Miriam Bryant ja Veronica Maggio ning R&B produtsent ja laulukirjutaja Mona Koshoi, kes on oma erialaseid oskusi lihvinud koostöös superprodutsentidega Carl Falk (Ariana Grande, Nicki Minaj) ja Sidney Swift (Beyonce).

Mentorina osaleb ka Mehhiko-Kanada päritolu Andrea Rocha elab ja töötab Londonis, kus ta tegeleb laulukirjutamise ja produtseerimisega ning töötab ka stuudiomuusik-tšellistina. Ta on töötanud artistidega nagu Liam Payne, Calum Scott, Becky Hill ja Ella Eyre.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: