Selgusid Kuldgloobuste nominendid, enim auhindu jahib "Mank"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Mank" Autor/allikas: Netflix / SCANPIX

Hollywoodi välisajakirjanike assotsiatsioon annab sel aastal filmi- ja teleauhinnad Kuldgloobused välja 28. veebruaril. Filmidest kogus enim ehk kuus nominatsiooni David Fincheri film "Mank", sarjadest on kõige enam nomineeritud "Schitt's Creek" ja "The Crown".

Nominentide täispikk nimekiri:

Parim draamafilm

"Isa" ("The Father")
"Mank"
"Nomaadimaa" ("Nomadland")
"Paljutõotav noor naine" ("Promising Young Woman")
"The Trial of the Chicago 7"

Parim muusika- või komöödiafilm

"Borat Subsequent Moviefilm"
"Hamilton"
"Palm Springs"
"Music"
"The Prom"

Parim naispeaosa draamafilmis

Viola Davis ("Ma Rainey's Black Bottom") 
Andra Day ("The United States vs. Billie Holiday") 
Vanessa Kirby ("Pieces of a Woman") 
Frances McDormand ("Nomadland") 
Carey Mulligan ("Promising Young Woman")

Parim naispeaosa muusika- või komöödiafilmis

Maria Bakalova ("Borat Subsequent Moviefilm") 
Michelle Pfeiffer ("French Exit") 
Anya Taylor-Joy ("Emma") 
Kate Hudson ("Music")
Rosamund Pike ("I Care a Lot")

Parim meespeaosa draamafilmis

Riz Ahmed ("Sound of Metal") 
Chadwick Boseman ("Ma Rainey's Black Bottom") 
Anthony Hopkins ("The Father") 
Gary Oldman ("Mank") 
Tahar Rahim ("The Mauritanian")

Parim meeskõrvalosa

Sacha Baron Cohen ("The Trial of the Chicago 7") 
Daniel Kaluuya ("Judas and the Black Messiah") 
Jared Leto ("The Little Things")
Bill Murray ("On the Rocks") 
Leslie Odom, Jr. ("One Night in Miami") 

Parim naiskõrvalosa

Glenn Close ("Hillbilly Elegy") 
Olivia Colman ("The Father") 
Jodie Foster ("The Mauritanian")
Amanda Seyfried ("Mank") 
Helena Zengel ("News of the World")

Parim režissöör

Emerald Fennell ("Promising Young Woman")
David Fincher ("Mank")
Regina King ("One Night in Miami"")
Aaron Sorkin ("The Trial of the Chicago 7")
Chloe Zhao ("Nomaadimaa")

Parim meespeaosa muusika- või komöödiafilmis 

Sacha Baron Cohen ("Borat Subsequent Moviefilm") 
James Corden ("The Prom")
Lin-Manuel Miranda ("Hamilton") 
Dev Patel ("The Personal History of David Copperfield") 
Andy Samberg ("Palm Springs")

Parim naispeaosa draamasarjas

Olivia Colman ("The Crown") 
Jodie Comer ("Killing Eve")
Emma Corrin ("The Crown") 
Laura Linney ("Ozark") 
Sarah Paulson ("Ratched") 

Parim meespeaosa draamasarjas

Jason Bateman ("Ozark") 
Josh O'Connor ("The Crown") 
Bob Odenkirk ("Better Call Saul")
Al Pacino ("Hunters") 
Matthew Rhys ("Perry Mason") 

Parim draamasari

"The Crown" (Netflix)
"Lovecraft Country" (HBO Max) 
"The Mandalorian" (Disney Plus) 
"Ozark" (Netflix)
"Ratched" (Netflix)

Parim originaallaul filmis

"Fight for You" filmist "Judas and the Black Messiah" (H.E.R., Dernst Emile II, Tiara Thomas)
"Hear My Voice" filmist "The Trial of the Chicago 7" (Daniel Pemberton, Celeste)
"Io Si (Seen)" filmist "The Life Ahead" (Diane Warren, Laura Pausini, Niccolo Agliardi)
"Speak Now" filmist "One Night in Miami" (Leslie Odom Jr, Sam Ashworth)
"Tigress & Tweed" filmist "The United States vs. Billie Holliday"

Parim filmistsenaarium

"Promising Young Woman"
"Mank"
"The Trial of the Chicago 7"
"The Father"
"Nomadland"

Parim filmimuusika

"The Midnight Sky" (Alexandre Desplat)
"Tenet" (Ludwig Göransson) 
"News of the World" (James Newton Howard) 
"Mank" (Trent Reznor, Atticus Ross) 
"Soul" (Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste) 

Parim animatsioon

"Kruudid: uus ajastu" ("The Croods: A New Age")
"Edasi" ("Onward")
"Over the Moon"
"Hing" ("Soul")
"Wolfwalkers"

Parim võõrkeelne film

"Järgmine ring" ("Another Round")
"La Llorona" 
"The Life Ahead"  
"Minari" (A24) 
"Meie kaks ("Two of Us")

Parim muusika- või komöödiasari

"The Flight Attendant" (HBO Max)
"The Great" (Hulu) 
"Schitt's Creek" (CBC) 
"Emily in Paris" (Netflix)
"Ted Lasso" (Apple TV Plus) 

Parim lühisari

"Normal People" (Hulu/BBC) 
"The Queen's Gambit" (Netflix) 
"Small Axe" (Amazon Studios/BBC) 
"The Undoing" (HBO) 
"Unorthodox" (Netflix) 

Parim meespeaosa muusika- või komöödiasarjas

Don Cheadle ("Black Monday")
Nicholas Hoult ("The Great") 
Eugene Levy ("Schitt's Creek") 
Jason Sudeikis ("Ted Lasso") 
Ramy Youssef ("Ramy") 

Parim meespeaosa lühisarjas või telefilmis

Bryan Cranston ("Your Honor")
Jeff Daniels ("The Comey Rule") 
Hugh Grant ("The Undoing") 
Ethan Hawke ("The Good Lord Bird") 
Mark Ruffalo ("I Know This Much Is True") 

Parim meeskõrvalosa telesarjas, lühisarjas või telefilmis

John Boyega ("Small Axe") 
Brendan Gleeson ("The Comey Rule") 
Dan Levy ("Schitt's Creek") 
Jim Parsons ("Hollywood")
Donald Sutherland ("The Undoing") 

Parim naiskõrvalosa telesarjas, lühisarjas või telefilmis

Gillian Anderson ("The Crown") 
Helena Bonham Carter ("The Crown") 
Julia Garner ("Ozark") 
Annie Murphy ("Schitt's Creek") 
Cynthia Nixon ("Ratched")

Parim naispeaosa telesarjas, lühisarjas või telefilmis

Cate Blanchett ("Mrs. America") 
Shira Haas ("Unorthodox") 
Nicole Kidman ("The Undoing") 
Anya Taylor-Joy ("The Queen's Gambit") 
Daisy Edgar-Jones ("Normal People")

Parim naispeaosa muusika- või komöödiasarjas

Lily Collins ("Emily in Paris")
Kaley Cuoco ("The Flight Attendant") 
Elle Fanning ("The Great") 
Jane Levy ("Zoey's Extraordinary Playlist") 
Catherine O'Hara ("Schitt's Creek") 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: