Pärnu muuseumis näeb Andrus Joonase juubelinäitust "Meelesurfar"

Näitusega "Meelesurfar" tähistatakse Pärnu muuseumis kunstniku Andrus Joonase juubelit. Joonas sai eelmise aasta mais 50-aastaseks, kunstiga on ta tegelnud 27 aastat.

Pärnu muuseum on eraldanud Andrus Joonase loomingule laialt ruumi, aga väiksemale pinnale poleks kunstniku tööd mahtunudki. Suuremõõtmelised maalid vajavad enda ümber palju õhku, muidu need mõjule ei pääse.

Kui Joonase 27 kunstnikuna töötatud aastale ka õpipoisiaeg lisada, tuleb aastaid 30. Nii on peaaegu kogu Joonase täiskasvanuelu on olnud kunstiga seotud,

Joonase sõnul ei ole kunstiga elamine lihtne. "Selles mõttes ma ei tea ju, mis edasi saabki, aga selle näituse ma pidin ära tegema. Kõik ressursid on raisatud, nii majanduslikud kui füüsilised kui vaimsed. Ega kunstniku elu ei ole ju – selles mõttes, et kui sa selle juba kunagi endale valid – ei ole ju see elu, et kogu aeg on pangaarve täis ja nii edasi," rääkis ta.

Näitus on avatud 11. aprillini.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: